: : : : : : : H A K K I M I Z D A : : : : : : :

1943 yılında Rahmetli Dedemizin  İstanbul, Karaköy Mahmudiye Caddesi No:42’de (Şimdiki Tersane Caddesi) kendi adı ile kurmuş olduğu Kemal Akyol Firması Toptan ve Perakende olarak Cıvata ve Hırdavat ticareti yapıyordu.
 
1950 yılında Babamız Yılmaz Akyol’un da ortak olarak firmaya girmesiyle El Aletleri ithalatına  başlanmıştır.
 
1957 yılında Babalarımız Yılmaz Akyol - Namık Akyol aynı adreste Akyol Kardeşler Kolektif Şirketini kurmuşlardır.
 
Bu tarihlerde yürürlükte olan Milli Korunma Kanunu İthalatçı firmalara perakende satış yasağı getirdiğinden Kemal Akyol Firması İthalat yapmaya, Akyol Kardeşler Kolektif Şirketi ise Perakende ve Toptan satışa yönelmiştir. Sadece İthalatçı karı ile satış yapan Akyol Kardeşler çok kısa sürede Anadolu Müşterisinin ilgi odağı olmuştur.
 
1960 yılında Tersane Caddesinin genişletilme çalışmaları neticesinde her iki firmamızda halen ticari faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Hırdavatçılar Çarşısı 27 ve 64 numaralı mağazalarında ayrı ayrı ticari faaliyetlerine devam etmişlerdir.
 
1967 yılında Karbosan AŞ’nin kurulması ile bayilik anlaşması yapılmış, ilk bayilerinden olan firmamız halen faaliyetlerine artan bir hızla dinamik bir şekilde devam etmektedir.
 
1978 yılında Gazi Keçe Sanayi AŞ’nin kurulmasıyla yapılan bayilik anlaşması günümüze kadar taşınmıştır. 
 
1982 yılında Akyol Taş Kolektif Şirketi’nin ünvanı Akyol Taş Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak değişmiştir. Bu tarihten itibaren firmamız özellikle Polisaj Keçe ve Zımpara Tozu ithalatına yönelmiş, her geçen gün gelişen uzmanlığı ile Satıcı ve İmalatçıların ilgi odağı olmayı başarmıştır. 
 
1988 yılında çok Kıymetli Büyüğümüz, Saygıdeğer Dedemiz Kemal Akyol’un vefatı ile Kemal Akyol firması son bulmuş, Hırdavatçılar Çarşısı 27 numarada bulunan mağazası ise Anonim Şirketimizin Zımpara Taşı Satışı ile iştigal eden Şubesi olmuştur.
 
2004 yılında biz üçüncü kuşağın yönetimi devralması ile aynı çarşıda bulunan 64 numaralı mağazamızda değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.